Zapraszamy na nasza stronę na Facebooku. Galeria SZTUKI BELLART

 

 

Głównym celem działalności Galerii jest prezentacja sztuki współczesnej, propagowanie i udostępnianie szerszemu gronu odbiorców twórczości znanych i cenionych artystów Podkarpackiego srodowiska Artystycznego, jak również z innych regionów Polski, a także z zagranicy.

 

Oprócz malarstwa, rysunku, rzeźby, ceramiki i szkła artystycznego Galeria posiada w swojej ofercie meble stylowe oraz unikatowe przedmioty dekoracyjne. Galeria sztuki współczesnej "BellArt" powstała w 2000 z pasji do sztuki i działa nieprzerwanie już 18 lat. Pierwszą siedzibą był lokal przy ulicy 3-go Maja, nieopodal Banku NBP w podwórzu i stąd początkowo nosiła nazwę "Galeria w podwórzu".

 

Od początku swojej działalności Galeria organizuje wystawy indywidualne znanych malarzy, grafików, rysowników, rzeźbiarzy, jak również promuje młodych, zdolnych, wchodzących dopiero na rynek sztuki abolwentów Wyższych Uczelni Artystycznych.

 

W ciągu blisko 18 lat swojej działalności Galeria zaprezentowała ok. 120 wystaw indywidualnych i zbiorowych (tematycznych), malarstwa, rzeźby, grafiki i rysunku. Jest miejscem spotkań twórców i miłośników sztuki. Na dobre wpisała się już w pejzaż naszego miasta. Ma juz spore grono stałych bywalców i odbiorców comiesiecznych wystaw.